+420 720 115 467 marketing@aulix.cz

Snadné osvícení zahrady systémem Plug & Shine

Zvládnete to snadno, bez odborných znalostí a úplně sami. Kompletní sady umožňují instalaci i začátečníkům. Přinášíme vám návod krok za krokem pro dokonalou instalaci osvětlení. Jednoduché propojení, snadná nadzemní i podzemní instalace. Systém Plug & Shine je pro 24V stejnosměrné napětí, znamená maximální bezpečnost pro děti i zvířata. Lze jej kdykoliv rozšířit, výměna svítidla je snadná pomocí zasouvací spojky.

Jdeme na to!

1. Vyberte si svítidla a zvolte jejich umístění v prostoru – symbol: Symbol umístění v prostoru

Např. chcete mít:

u terasy svítící hvězdy
Dekorativní osvětlení zahrady
u cesty sloupky
Osvětlení cesty
na stromě světelný řetěz
Světelné řetězy

Tato a mnoho dalších svítidel je v letáku na str. 2-7:

https://www.aulix.cz/news/paulmann/540240076_thema_01_outdoor_v4n_cz.pdf

(zahradní spoty pro osvětlování objektů a rostlin různé výšky, zemní zápustná výkyvná svítidla se širokým nebo úzkým úhlem vyzařování, dlouhá zápustná svítidla pro osvětlení zídek, živých plotů, domovních zdí či pro efektivní zvýraznění terénního reliéfu, světlené objekty – koule, krychle, hvězdy, stromečky, květináče, sloupková svítidla pro optimální osvětlení cest nebo různých míst na zahradě či zemní přisazená svítidla pro neoslňující osvícení cesta vjezdů)

2. Sestavte kabelový systém od zdroje napájení až po nejvzdálenější svítidlo – symbol: Symbol

Spočítejte vzdálenosti od napájení k jednotlivým svítidlům a vyberte vhodné komponenty – kabely se dají propojovat a jsou na různý počet přípojů – viz leták na str. 8:

https://www.aulix.cz/news/paulmann/540240076_thema_01_outdoor_v4n_cz.pdf

Plánek osvětlení zahrady 

3. Vyberte trafo na základě celkového výkonu – symbol: Symbol trafa

Spočítejte celkový výkon svítidel a vyberte jedno ze tří traf. V případě potřeby můžete použít i kryt na trafo - tyto komponenty jsou v letáku na str. 8:

https://www.aulix.cz/news/paulmann/540240076_thema_01_outdoor_v4n_cz.pdf

Trafo pro venkovní osvětlení 

 

Zapojená svítidla lze ovládat také prostřednictvím dálkového ovládače, kdy je ovládání připojeno ke kabelovému svazku a stmívá nebo zapíná všechna svítidla, která jsou do něho zapojena. Je možné i skupinové zapojení nebo spínání více řadičů dálkovým ovladačem. Komponenty v letáku na straně 8:

https://www.aulix.cz/news/paulmann/540240076_thema_01_outdoor_v4n_cz.pdf

ZIGBEE Paulmann ovládání